Fotograficzne walentynki czyli wspólne zdjęcia z ludźmi jakich kochamy
porady,  przepis na zdjęcie,  zdjęcia

Fotograficzne walentynki 15 pomysłów na romantyczne zdjęcia !

Fotograficzne walentynki to 15 pomysłów na wspólny dzień we dwoje razem z aparatem fotograficznym. Zapisz te walentynkowe pomysły na sesje zdjęciowe, aby bawić się ze swoją bratnią duszą. Większość pomysłów na fotografię walentynkową jest dość prosta do zrealizowania, mogą one być bardzo romantyczne i wzruszające.

Poniżej znajdziesz różne pomysły na walentynki – od przytulnej domowej strzelaniny na konsoli po kreatywną sesję zdjęciową w niecodziennych stylizacjach. Wystarczy aparat i coś albo ktoś na kim lub czym nam zależy.

Odbitki i wydruki

Pamiętajcie, żeby wywołać odbitki i mieć je w wersji analogowej – na papierze. Na pamiątkę. Powiesić na ścianie, lodówce albo tablicy korkowej i najlepiej dać kopię drugiej osobie.

15 pomysłów na walentynkowe sesje zdjęciowe

Pomysły zależą tylko od Twojej kreatywności. Im więcej czasu poświęcisz na przygotowania Tym lepiej wyjdą zdjęcia jak i sama sesja zdjęciowa i przyjemność jaką można z niej czerpać.

Warto pomyśleć o akcesoriach jak kwiaty, baloniki i inne drobnostki. Jest to komercha, nie ma się co oszukiwać. Może i jest to wszystko nieco oklepane i tanie ale przynajmniej nam to przypomina, że warto takie rzeczy, chociaż raz na rok zrobić. Każdy poczuje się lepiej kiedy dostanie walentynkowy prezent.

photo 1522893442332 0718950d64d3?ixid=MXwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHw%3D&ixlib=rb 1.2 - Fotograficzne walentynki 15 pomysłów na romantyczne zdjęcia !
Photo by Alí Díaz on Unsplash

Prezenty na walentynki

Dlatego najpierw wrzucę linki do czegoś co może wam się przydać a potem możecie wybrać jakiś pomysł. Lepiej zrobić cokolwiek bo potem kobieta będzie wam narzekać, że się obijacie 😛 Ja tam wolę popracować a potem mieć spokój 🙂

  • Aparat natychmiastowy w stylu polaroid, natychmiastowo wywoła zdjęcia. Nigdzie nie znajdziecie lepszych.
  • Różnorakie prezenty dla Niej
  • Czerwone róże, poduszki i itp akcesoria zawsze się dobrze sprawdzają. Do tego nadają do zdjęć. Mogą to być nawet skarpetki ! Zrobimy kadry tak jak na instagramie 🙂 Nie zapomnijcie o balonikach.
  • Ramki na wspólne zdjęcia. Do postawienia na stole albo powieszenia na ścianie.
  • Wyślij do niej walentynkową kartkę !
  • Aparat jednorazowy a potem wywołanie zdjęć !

Docenić drugą połówkę bo prawdopodobnie robimy to za rzadko. Pójść z naszym kumplem, którego dawno nie widzieliśmy na piwo. Kultywować nasze więzi z ludźmi i z samym sobą.

Odtwórz chwile swojej pierwszej randki

Oto jeden z najbardziej udanych pomysłów na walentynki. Możesz odtworzyć dzień pierwszego spotkania lub pierwszą randkę i zrobić zdjęcia w niektórych ważnych dla was miejscach. Twoja ulubiona kawiarnia lub spacer po mieście pomogą Ci w zrobieniu wielu fajnych ujęć.

Walentynkowe motywy 1024x737 - Fotograficzne walentynki 15 pomysłów na romantyczne zdjęcia !
Photo by Clem Onojeghuo on Unsplash

Spędźcie razem cały dzień

Jeżeli nie macie aparatu, a na pewno macie w telefonie, możecie poprosić kogoś o kilka zdjęć. Warto uwiecznić was wspólny czas podczas, nawet krótkiej, sesji zdjęciowej w Walentynki. Ujęcia, na których wspólnie jecie lunch, albo śniadanie mogą być urocze. Pamiętajcie o kontakcie wzrokowym !

wspolne fotograficzne zdjecie kontakt wzrokowy 684x1024 - Fotograficzne walentynki 15 pomysłów na romantyczne zdjęcia !
Photo by Randy Kinne on Unsplash

Zrób zdjęcie z kimś na kim Tobie zależy…

… ale zazwyczaj nie macie czasu. Znajdź chwilę czasu i fotograficzne walentynki podziel z kimś kogo cenisz ale rzadko macie wolny czas. Może to być zdjęcie w pracy z kimś z kim pracujesz. Może ze współlokatorem podczas zmywania w kuchni. Zróbcie to przede wszystkim dla zabawy.

elevate PONDXpGVZe8 unsplash 683x1024 - Fotograficzne walentynki 15 pomysłów na romantyczne zdjęcia !
Photo by Elevate on Unsplash

Zrób zdjęcie ze swoim najlepszym przyjacielem

Nawet jeśli nie jesteś teraz w związku, nie jest to powód do odmowy świętowania i realizacji pomysłów na walentynkowe sesje zdjęciowe. Możesz spędzić ten dzień ze swoim najlepszym przyjacielem i zrobić kilka wspólnych fotek. Możesz chromolić klasyczne serduszka i po prostu strzelić zdjęcie przy piwie.

walentynkowa fotografia z przyjaciolka 1024x678 - Fotograficzne walentynki 15 pomysłów na romantyczne zdjęcia !
Photo by Sam Manns on Unsplash

Pokaż to co kochasz

Świetne pomysły na fotografię walentynkową to nie tylko zdjęcia ludzi. Skoncentruj swoją uwagę na tym co kochasz, mogą to być pamiątki z wakacji, piękne widoki, krajobrazy miast i wszystko to co Cię otacza w tym dniu. Nie zapomnij kogoś zabrać ale absolutnie możesz być samotnie.

tower paddle boards 5TWXckjGApg unsplash 683x1024 - Fotograficzne walentynki 15 pomysłów na romantyczne zdjęcia !
Photo by Tower Paddle Boards on Unsplash

Zrób sobie zdjęcie ze swoim zwierzakiem

Nie zapominajmy o swoim zwierzakach. Okaż im swoją miłość podczas sesji zdjęciowej i to jak bardzo doceniasz, że z Tobą są.

Możesz je sfotografować z kwiatkiem, przy nowe misce albo w ładnej chuście na szyji. Nie zapomnij o motywie serca. Weź swojego pupila na ręce i strzelcie sobie selfiaczka.

Sesja naszego ukochanego psiaka 768x1024 - Fotograficzne walentynki 15 pomysłów na romantyczne zdjęcia !
Photo by Jamie Street on Unsplash

Buzi buzi

Można by pomyśleć, że jest to jeden z najpopularniejszych pomysłów na sesje zdjęciowe w Walentynki. Jednak wybierając interesującą lokalizację (na przykład hałaśliwą ulicę lub góry), Twoje zdjęcia staną się ciekawsze.

Dobrze przydadzą się różne czerwone akcesoria jak beret, szalik, rękawiczki, lakier na paznokciach czy szminka.

Nie zapomnijcie o sercach na walentynki.

zakochana para pdczas walentynkowej sesji 1024x683 - Fotograficzne walentynki 15 pomysłów na romantyczne zdjęcia !
Photo by freestocks on Unsplash

Szukaj podobieństw

Znajdź coś wspólnego ze swoją bratnią duszą, na przykład te same tatuaże, odzież lub podobne akcesoria albo coś co lubicie.

photo 1528812969535 4bcefc071532?ixid=MXwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHw%3D&ixlib=rb 1.2 - Fotograficzne walentynki 15 pomysłów na romantyczne zdjęcia !
Photo by Bùi Thanh Tâm on Unsplash

Zrób zdjęcie „Bądź moją” z pierścionkiem

Jeśli jesteś zaręczony, możesz zrobić zdjęcie podobne do stylu “chodź ze mną”. Ale w tym przypadku główny nacisk nie będzie położony na krajobraz, ale pierścień na palcu. Okazjonalny pierścionek możemy tanio kupić w sieci bez wychodzenia z domu.

zdjecia z pierscionkiem fotografia walentynkowa 1024x683 - Fotograficzne walentynki 15 pomysłów na romantyczne zdjęcia !
Photo by Edgar Chaparro on Unsplash

Fotograficzne walentynki podczas zachodu słońca

Oto kolejny dobry sposób na realizację pomysłów na sesje zdjęciowe w Walentynki. Podczas złotej godziny możesz robić zdjęcia zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Przydadzą się duże okna. Na wschód słońca pewnie nie wstaniecie 🙂

Najważniejsze w pierwszym wariancie jest przebywanie w pobliżu dużych okien, aby podkreślić swoje emocje i stworzyć delikatny odcień skóry za pomocą zachodzącego światła słonecznego. Aby poprawnie określić złotą godzinę radzę skorzystać z aplikacji albo strony z pogodą.

Możesz zrobić wiele interesujących zdjęć i wcielić w życie najbardziej oryginalne fotograficzne walentynki podczas sesji walentynkowe o zachodzie słońca.

photo 1540076156429 35ffe82b7870?ixid=MXwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHw%3D&ixlib=rb 1.2 - Fotograficzne walentynki 15 pomysłów na romantyczne zdjęcia !
Photo by Allef Vinicius on Unsplash

Wschód słońca jest super !

Fotograficzne walentynki dla wymagających czyli jak dacie radę wstać rano to polecam 🙂 Z jednej strony uzyskasz zdjęcia przy bardzo dobrym naturalnym świetle, z drugiej możesz wykonać romantyczne zdjęcia w cieniu. Dodatkowo warto się wybrać do miasta gdzie są kamienicę a ulice puste. Nikt nie będzie wam wchodził w kadr.

photo 1518128922648 b869c8f72b90?ixid=MXwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHw%3D&ixlib=rb 1.2 - Fotograficzne walentynki 15 pomysłów na romantyczne zdjęcia !
Photo by Ryan Young on Unsplash

Używaj nietypowych perspektyw

To jeden z najbardziej kreatywnych pomysłów na fotografię par. Możesz się gdzieś wspiąć i poprosić o sfotografowanie cię od dołu do góry lub na odwrót. Ponadto, jeśli lokalizacja jest bardzo interesująca, możesz użyć drona do uchwycenia większej liczby elementów.

Zrób klasykę w stylu „Chodź za mną”

Jak nie masz żadnych pomysłów to zdjęcie na fotograficzne walentynki będzie proste, łatwe i szybkie. Takie zdjęcia stały się trendem na Instagramie. Jeśli na Walentynki spędzasz czas w jakimś nowym miejscu lub w Twoim mieście są ciekawe budynki, to ten pomysł jest dla Ciebie idealny.

photo 1564128153130 3c9cbaf1e0be?ixid=MXwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHw%3D&ixlib=rb 1.2 - Fotograficzne walentynki 15 pomysłów na romantyczne zdjęcia !
Photo by Mak Flex on Unsplash

Fotografuj walentynkowe motywy dookoła Ciebie

Różne walentynkowe można kupić i zmontować ciekawe kadry w domu. Możemy to zrobić sami albo poprosić kogoś o pomoc. Papierowych akcesoriów do wyboru jest aż nadto. Możesz poszukać inspiracji tutaj.

walentynkowe motywy dookola nas 819x1024 - Fotograficzne walentynki 15 pomysłów na romantyczne zdjęcia !
Photo by JACQUELINE BRANDWAYN on Unsplash

Podsumowanie

Pomysłów jak spędzić walentynki fotograficznie jest bardzo dużo. Wystarczy trochę wyobraźni, nic nie musimy kupować. Najważniejsze, żeby być razem i dobrze się bawić. W końcu powinniśmy odpocząć a zdjęcia mogą być po prostu miłym dodatkiem do wspólnie spędzonego czasu.

Podziel się Twoimi pomysłami w komentarzach !

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !