Luminar 2018. Jak podmienić niebo.

Luminar 2018 – jak podmienić niebo i darmowe tła

Jako fan programu do obróbki zdjęć Luminar 2018, dzisiaj krótki wpis o tym “Jak dodać lub też zupełnie zmienić niebo na zdjęciu ?”. Do tego darmowe tła. Luminar i jego możliwość dodawania warstw jest, moim zdaniem, idealnym wyborem kiedy nie lubimy fotoszopa. Albo też uważamy, że photoshop to za dużo. W końcu jesteśmy fotografami, chcemy jak najwięcej uzyskać na zdjęciu.

Inaczej po co się przejmować cykaniem fotek, każdy mógłby wszystko zmontować wirtualnej ciemni z gotowych grafik z sieci. Tutaj, chodzi o to, żeby isc i ZROBIĆ to zdjęcie. Oczywiście wiadomo. Lightroom, Luminar 2018 i inne to pomoc a nie zastępstwo.

Damowe tła do przeróbek

Dodatkowo na dole do wykorzystania przykładowe tła do waszych przeróbek. Moje własne fotografie.

Warstwy i jak to robi Luminar 2018

Hmm.. jak to się mawia. “Może to jej urok, może to Photoshop” 😉 Nie oszukujmy się, nie ma to jak dodać nieco detali. Poniżej efekt tego co udało mi się osiągnąć w programie Luminar 2018 od MacPhun. Pracy na jakieś 10 minut. Zależy jak bardzo jest się wybrednym. Czerwone kwadraty to miejsca ,na których chcecie się skupić 😉

Oryginalne zdjęcie Trzech Koron

Zdjęcie z Dunajca, zrobione podczas spływu. Szału nie ma. Dość nudne. Niebo ładnie wyszło. Las nieco przyćmiony, to przez gorące i wilgotne powietrza.

pieniny trzy korony dunajec polska niebo czyste bokehphotos

Zdjęcie Trzech Koron oraz post produkcja w Luminarze

Tutaj zdjęcie uzyskane po post produkcji w programie Luminar 2018. Zastosowanie warst i mojego podstawowego procesu obróbki ( opisałem  go TUTAJ) . Poniżej tylko opis tego jak dodać niebo, bez przynudzania.

Nieco dramatyzmu i od razu lepiej. Dynamika chmur też pomogła. MOIM zdaniem.

Trzy Korony Poland bokehphotos.pl darmowe tło luminar 2018

Process dodawania lub zmiany nieba na zdjęciu.

  • Dodajemy nową warstwę ze zdjęciem. Tutaj inny przykład niż powyżej.

luminar 2018 darmowe tła dodawanie warstwy zdjęcia

  • Dodana druga warstwa – zdjęcie

bokeh photos niebo tło overlay poranek woodstock2018-01-04_14h32_48

  • Pędzlem przeźroczystości (opacity 100%) malujemy niebo. Druga wartswa powinna się pokazać pod pociągnięciami pędzla.Cała warstwa jest wygaszona. Wybieramy pędzel “brush”  zaczynamy malować po zdjęciu na poziomie nieba.

luminar 2018 brush pedzel ustawienia i wyborluminar 2018 ustawienia pedzla na pokrycie warstwy

  • Tutaj zamieniamy malowanie “Paint” na “Erase” gdzie poprawiamy linię drzew aby zdjęcie wyglądało bardziej naturalnie.  Malujemy i modyfikujemy pędzel tak długo aż uzyskamy zadowalający efekt. Możemy oczywiście dodatkowo zastosować filtry i warstwy modyfikujące oryginalne zdjęcie. Będzie mogli o tym przeczytać później 😉

luminar 2018 usuwanie warstwy pedzlem

I co z tego …

Jak widzicie sprawa jest prosta. Miałem szczęście z posiadania takiego zdjęcia, aby móc dodać to niebo, ewentualnie troszkę je powiększyć i przeskalować. Tutaj idealnie wpasowało się nad Trzy Korony. Korzystając z tej samej zasady możemy dodawać wiele warstw, nie tylko ze zdjęciami ale też ze zwykłymi efektami i filtrami jakie zapewnia Luminar 2018.

Poniżej kilka moich zdjęć. Możecie używać do woli i bawcie się w przerabianie zdjęć. Na pewno kiedyś wam ta umiejętność może się przydać 😉

Pamiętajcie ! Chcemy uzyskać jak najbardziej naturalny efekt.

Korzystajcie dowoli – darmowe tła

Jeden komentarz Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *