Zakręcony liść - efekt filtru twirl -affinity photo
porady,  affinity photo,  jak uzyskać efekt,  programy i aplikacje,  zdjęcia

Zakręcone liście w affinity photo

Zakręcone liście w affinity photo – krok po kroku prosta instrukcja jak uzyskać taki efekt. Szybki sposób na uzyskanie nowych artystycznych efektów. Efekt skręcenia części zdjęcia uzyskujemy korzystając z “filtra”. Czemu te programy nie mają tego pod nazwą “efekt” ? Nie wiem. Takie przyjęto nazewnictwo, że jest to filtr. Umówmy się, że słowa filtr i efekt będziemy używać wymiennie.

Filtr twirl

Poniżej krótki filmik jak uzyskać taki efekt. Zakręcić tym sposobem możemy dosłownie wszystkim. Ograniczenie to jedynie kąt skręcenia. Maksymalnie możemy ustawić 720 stopni. Suwaki ograniczają promień koła “radius”, ale po kliknięciu na liczby możemy wpisać wyższą wartość i będzie działać.

Filtry kreatywne

Zakręconie liście to tylko jedna z możliwości w Affinity. Chociaż ideą jest tworzenie wszystkiego samemu. Możemy zawsze nagrać własne makro i stworzyć taki filtr samemu. Affinity nie ma za dużo gotowców, bo nie jest od tego. Finalny efekt musimy sami tworzyć z podstawowych narzędzi.

Gotowe filtry

Jeżeli lubimy korzystać z gotowych rozwiązań to idealnym przykładem używania filtrów jest program Luminar. Posiada bardzo dużo gotowych efektów, którymi możemy sterować za pomocą suwaków. Do tego maskowanie i obsługa warstw. Programy jak photoshop czy affinity pozwalają na precyzyjnę edycją zdjęć. Luminar jest przykładem gdzie mamy gotowe narzędzia, tudzież filtry, z których po prostu możemy korzystać.

image 7 607x1024 - Zakręcone liście w affinity photo

Presets

Ustawienia wstępne czy preset to zmiany jakie wprowadzamy do zdjęcia wykorzystując dany zestaw ustawień. Głównie zmieniamy tutaj kolorystykę fotografii a nie efekty manipulacji obrazem.

Przykład poniżej to podwójny filtr gradientowy. Do wyboru, do koloru, dorzucamy taki filtr do zdjęć i mamy pięknie pokolorowany kadr dwoma kolorami. Nasuwa się pytanie po co nam gradientowe filtry kolorowe skoro i tak wszystko to możemy zrobić w post produkcji ? W aparacie powinno pójść nam szybciej i bez grzebania potem przy zdjęciu przed komputerem.

Zdjęcia zakręconych liście

Zakręcone liście to po prostu zabawa z filtrem i gotowy efekt. Moglibyśmy również używać Liquify persony albo innych narzędzie do uzyskania podobnych rezultatów. Tutaj jest to po prostu łatwiejsze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !