lampa yongnuo YN 560-IV BokehPhotosPL-7 autoportret w domu
porady

Zalety zewnętrznej lampy błyskowej

Zalety zewnętrznej lampy błyskowej

Lista i zalety zewnętrznej lampy błyskowej. Jeżeli uważasz, że Twój wbudowany flesz w aparacie jest za mocny, za słaby,  nie zmienia kąta, zostawia cień po obiektywie, nie można go rotować i zmieniać położenia. Generalnie jest taki, jakby to powiedzieć, do “kitu”. Chciałbym coś lepszego, bardziej pro bo myślisz, że w końcu żaden profesjonalista nie robi zdjęć z wbudowanym fleszem (a tu byście się zdziwili).

Większość lamp dodatkowo posiada widoczny na zdjęciu poniżej dyfuzor or “ekran odblaskowy”. Dyfuzor to ten kawałek chropowaty kawałek plastiku – po prostu rozszczepia światło aby było bardziej miękkie. Biały ekran czy odblask pozwala nam odbić dodatkowo światło flesha i kierować odbity strumień w odpowiednim kierunku. Również światło nam trochę “zmięknie”.

Więcej możliwości i lepsze efekty

Na pewno lepsze efekty i więcej możliwości, ach te możliwości, generalnie chodzi tylko o nie … Zatem, więcej możliwości zapewnia zewnętrzny flesz systemowy jak np. Yongnuo YN-560 mark III / IV, który będzie opisany TUTAJ albo jakakolwiek lampa zewnętrzna. Yongunuo przytaczam bo jest jak amarena. Jest dobry bo jest tani i dobry, sprawdza się świetnie. Cztery bateria starczą na naprawdę dużo fotek a cena w okolicach 350 PLN nie odstrasza.

Lista zalet :

  • Można nią wycelować w dowolnym kierunku, lampa się obraca w dwóch płaszczyznach.
  • Można ją skierować prosto w górę co pozwoli nam odbić światło od np. sufity i przez to oświetlić obiekt mniej jasnym światłem.
  • Odłączanie od korpusu pozwala uzyskać światło kierunkowe na przedmiocie zdjęcia np. lampa poniżej, wyżej lub z dowolnej odległości.
  • Zamontowana na aparacie daje zmniejszony efekt czerwonych oczu.
  • Możemy regulować siłę błysku, zazwyczaj od 1/128 do 1/1.
  • Pozwala na regulowanie skupienia wiążki światła.
  • Zapewnia możliwość oświetlania fotografii z różnych kątów podczas długiego czasu naświetlania – ręczne wywoływanie błysku lub wielu błysków lampy przez nas. Symulacja wielu źródeł światła.
  • Zewnętrzna lampa błyskowa może być wyzwalana za pomocą wbudowanego flesza więc w tym momencie tak naprawdę posiadamy dwa źródła światła. Zwykły flesz odpalano z frontu oraz lampa jako światło kierunkowe.

 

BokehPhotosPL 8 683x1024 - Zalety zewnętrznej lampy błyskowej

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !