Tani namiot bezcieniowy do fotografii produktowej-diody led z czarnym tłem
porady,  recenzja,  tutorial,  zdjęcia

Tani namiot bezcieniowy do fotografii produktowej

Tani namiot bezcieniowy do fotografii produktowej dostaniemy już za około 25 pln i to w zasadzie zawsze będzie to samo. Plastikowa biała konstrukcja, dwa paski z diodami led, może więcej i materiałowe kolorowe tła do zamontowania wewnątrz rozłożonego pudełka. Gdy potrzebujemy katalogowych zdjęć produktowych na białym tle obiekty fotografowane są relatywnie małe to taki namiot może być strzałem w dziesiątkę.

Jak działa namiot bezcieniowy

Biała obudowa wraz z białym tłem ma zadanie odbijać światło w każdym możliwym kierunku. “Otulamy” światłem obiekt w taki sposób, że cienie są bardzo słabe i po prostu niewidoczne. Tutaj ważniejsze jest rozmieszczenie światła niż jego siła ale najlepiej mieć jak najwięcej żarówek dookoła obiektu.

Tani namiot bezcieniowy do fotografii produktowej 2 1024x543 - Tani namiot bezcieniowy do fotografii produktowej

Paczka i budowa namiotu

Namiot przychodzi do nas w małym, płaskim kartonie. Warto spojrzeć podczas rozpakowywania czy plastikowa obudowa nie jest czymś ubrudzona. Mokra szmatka załatwi sprawę. Ja musiałem swój przetrzeć z jakiegoś pyłu oraz innego ciemnego kurzu prawdopodobnie przywiezionego z samej Azji.

Namioty są różne, małe, duże, tutaj lista. Trzeba do tego wiele miejsca a tutaj wszystko mamy na małej przestrzeni i dobrze przemyślane.

Tani namiot bezcieniowy – jak składać, ile to trwa i budowa.

Łączny czas: 5 minut/y

Obudowa z diodami led

Wymiary to około 25cm x 25 cm x 25cm. Tutaj mamy plastikową, białą, składaną obudowę całego namiotu. Jest to w zasadzie sześcian bez jednego boku z dziurą w suficie, przez którą widać obiekt. Możemy robić zdjęcia z boku i z góry. Cały namiot posiada plastikowe zatrzaski aby go złożyć i żeby trzymał się kupy 😉 Złożymy to wszystko w maksymalnie 5 minut.
Tani namiot bezcieniowy do fotografii produktowej 4 - Tani namiot bezcieniowy do fotografii produktowej

Kolorowe tła

Tutaj tło w kilku podstawowych kolorach. Montujemy je na haczyki w górnej części tylnej ściany i jest to po prostu kawałek kolorowego materiału. Tani namiot bezcieniowy do fotografii produktowej 3 scaled - Tani namiot bezcieniowy do fotografii produktowej

Kable i diody led

Dostajemy w opakowaniu dwa kable usb do micro usb aby zasilić dwie listwy z diodami led umieszczonymi na suficie całego namiotu. Kable są krótkie, jedna listwa led jest z przodu a druga z tyłu. Trzeba pamiętać, żeby mieć jakiś rozgałęźnik do zasilania z portami usb zaraz obok ponieważ żeby sięgnąć kablami między namiotem a zasilaniem. Jakć za 25 pln to i tak jest bardzo spoko.Tani namiot bezcieniowy do fotografii produktowej 5 - Tani namiot bezcieniowy do fotografii produktowej

Światło i diody

Dwie listwy led z małymi diodami mającymi łącznie jakieś cztery waty mocy. Nie jest to za dużo i dlatego warto zaopatrzyć się w dodatkowe źródło światła albo w lepszy namiot, który ma więcej żarówek. Z tyłu w górnej części widać wypustki na których wieszamy tła.

Przykładowe zdjęcia

Poniżej zdjęcia z czarnym i białym tłem i tani namiot bezcieniowy do fotografii produktowej. Tylko tyle albo aż tyle. Widać wyraźnie fakturę materiału a dodatkowo ponieważ diody zamontowane są na suficie naszego pudełka widoczny jest cień pod przedmiotem.

Najważniejsze jest tutaj odpowiednie ustawienie fotografowanego obiektu żeby zminimalizować cienie widoczne na zdjęciu.

Ustawienia aparatu zobaczycie po kliknięciu na zdjęcie, w prawym dolnym rogu.

Za drogo ?

Jeżeli to dla was za drogo i ponieważ nie lubicie czekać na kuriera zostaje wam tylko położenie na stole lub podłodze białego materiału i robienie zdjęć z lampą albo wszystkimi włączonymi światłami jakie tylko posiadacie. Pamiętajcie aby to światło przed zdjęciami, chociaż spróbować, zmiękczyć gdyż inaczej wszystko wam się odbije od lustrznych powierzchni obiektów.

Ostatecznie możesz spróbować ustawić kilka kartek białego papieru do drukarki, pozaginać je, stworzyć z nich mały “domek” albo rozstawić dookoła przedmiotu. Zawsze jest tańsza opcja ale taniej bardzo często równa się dużo mniej wygodnie. W tym przypadku masz gotowe rozwiązanie, które działa świetnie. Pamiętaj, że zawsze warto fotografować ze statywu jeżeli masz okazję. Będziesz mógł wtedy wydłużyć czas naświetlania i biel będzie naprawdę biała.

Podsumowanie

Tani namiot bezcieniowy do fotografii produktowej za 25 złotych to naprawdę dobra okazja i świetny zestaw “startowy”. Za cenę dwóch piw w piątkowy wieczór mamy cały gotowy zestaw do fotografii. Możemy się wielu rzeczy nauczyć i spróbować czegoś nowego (jakbym mógł to bym się tylko uczył, tylko żeby jeszcze za to płacili :)). Dla podstawowych fotografii produktowych namiot nadaje się idealnie ponieważ zawiera wszystko co potrzebujemy. Dodatkowo oczywiście przyda się obróbka i post produkcja tych zdjęć. Samo z siebie nie koniecznie będzie zachwycać.

Jeżeli lubicie takie posty to polajkujcie, udostępnijcie, postawcie kawę albo kliknijcie na link poniżej a dostanę szalone 6 groszy kiedy kupicie taki namiot 🙂 Pozdrawiam.

Do kupienia : tani namiot bezcieniowy za 25 PLN

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !