efekt bokeh przykłady efekt photos gdańsk starówka długi targ
porady,  jak uzyskać efekt,  przepis na zdjęcie,  tutorial

Bokeh przykłady zdjęć i przepis jak je zrobić

Efekt bokeh przykłady zdjęć

Ten post to kilka prostych zdjęć efektu bokeh przykłady oraz patent w postaci folii aluminiowej odnośnie do, tego jak uzyskać ciekawy efekt Bokeh !

Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj -> jak uzyskać efekt Bokeh.

Folia aluminiowa

Wszystkie zdjęcia poniżej były fotografowane w tej samej scenerii. Czarna akrylowa podkładka (czarna pleksi) a do tego w tle zwykła folia aluminiowa. Polecam kupić nieco grubszą, mniej się rwie i jest ją wygodniej układać, wyginać, gnieść. Na poniższych zdjęciach tło z folii aluminiowej jest ustawione około trzydziestu centymetrów za okularami / lalkami.

Kolorowe światło

Kolorowe światło z lampy błyskowej jest uzyskane przy wykorzystaniu różnobarwnych folii, opis foli znajdziecie tutaj. Przy ostatnim zdjęciu okularów do spawania czerwona folia jest wykorzystana przy wbudowanym fleszu.  Niebieskie światło uzyskane przez lampę zewnętrzną Yongnuo 560 z dodatkiem zwykłej kolorowej folii.

Ustawienia aparatu

Obiektyw: Canon 50 mm STM.

Przysłona ustawiona na F 1.8, aby uzyskać jak najmocniejszy efekt Bokeh.

Czas naświetlania to 1/125 tak, aby można było zrobić zdjęcie bez statywu. W tym przypadku dwa źródła światła wystarczą w pełni, aby uzyskać odpowiednią ekspozycję.

Odległość od obiektywu do obiektów to jakieś 20/30 cm, najważniejsze, aby temat zmieścił się dość ciasnym kadrze – 50 mm.

 Zalety rozwiązania

Bardzo proste do zmontowania samemu w domu “studio fotograficzne”. W zasadzie jedyne co nam potrzeba to folia aluminiowa, kolorowe światło jest opcjonalne, aczkolwiek może dodać uroku. Jeżeli nie mamy żelów ani sposobu na kolorowanie światła zawsze możemy zrobić to w post produkcji.

Bokeh przykłady zdjęć

BokehShots 5 1024x683 - Bokeh przykłady zdjęć i przepis jak je zrobić
Biały flasz z przodu oraz lampa błyskowa z czerwoną folią. Ustawienia 105 mm i 1/128 mocy.

 

BokehShots 4 1024x683 - Bokeh przykłady zdjęć i przepis jak je zrobić
Zdjęcie samej folii aluminiowej rozłożonej w odległości około pięćdziesięciu do sześćdziesięciu centymetrów od aparatu. Jeżeli potrzeba kolorowego tła możemy uzyskać bardzo fajny efekt tani kosztem. Jak zawsze warto będzie zrobić kilka prób.

 

BokehShots 2 1024x683 - Bokeh przykłady zdjęć i przepis jak je zrobić
Bokeh przykłady zdjęć-okulary spawalnicze. Lampa z czerwoną folią oraz druga lampa z niebieską. W post produkcji dodany mój ulubiony efekt Clarity i nieco zmniejszone światła (highlights), aby lepiej wydobyć świetlne koła bokeh.

BokehShots 02022017 1 1024x683 - Bokeh przykłady zdjęć i przepis jak je zrobić

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !