Bokeh przykłady zdjęć i przepis jak je zrobić

Efekt bokeh przykłady zdjęć

Ten post to kilka prostych zdjęć efektu bokeh przykłady oraz patent w postaci folii aluminiowej odnośnie do, tego jak uzyskać ciekawy efekt Bokeh !

Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj -> jak uzyskać efekt Bokeh.

Folia aluminiowa

Wszystkie zdjęcia poniżej były fotografowane w tej samej scenerii. Czarna akrylowa podkładka (czarna pleksi) a do tego w tle zwykła folia aluminiowa. Polecam kupić nieco grubszą, mniej się rwie i jest ją wygodniej układać, wyginać, gnieść. Na poniższych zdjęciach tło z folii aluminiowej jest ustawione około trzydziestu centymetrów za okularami / lalkami.

Kolorowe światło

Kolorowe światło z lampy błyskowej jest uzyskane przy wykorzystaniu różnobarwnych folii, opis foli znajdziecie tutaj. Przy ostatnim zdjęciu okularów do spawania czerwona folia jest wykorzystana przy wbudowanym fleszu.  Niebieskie światło uzyskane przez lampę zewnętrzną Yongnuo 560 z dodatkiem zwykłej kolorowej folii.

Ustawienia aparatu

Obiektyw: Canon 50 mm STM.

Przysłona ustawiona na F 1.8, aby uzyskać jak najmocniejszy efekt Bokeh.

Czas naświetlania to 1/125 tak, aby można było zrobić zdjęcie bez statywu. W tym przypadku dwa źródła światła wystarczą w pełni, aby uzyskać odpowiednią ekspozycję.

Odległość od obiektywu do obiektów to jakieś 20/30 cm, najważniejsze, aby temat zmieścił się dość ciasnym kadrze – 50 mm.

 Zalety rozwiązania

Bardzo proste do zmontowania samemu w domu “studio fotograficzne”. W zasadzie jedyne co nam potrzeba to folia aluminiowa, kolorowe światło jest opcjonalne, aczkolwiek może dodać uroku. Jeżeli nie mamy żelów ani sposobu na kolorowanie światła zawsze możemy zrobić to w post produkcji.

Bokeh przykłady zdjęć

Efekt bokeh przykłady zdjęcia - lalki
Biały flasz z przodu oraz lampa błyskowa z czerwoną folią. Ustawienia 105 mm i 1/128 mocy.

 

Efekt bokeh przykłady zdjęcia - tło
Zdjęcie samej folii aluminiowej rozłożonej w odległości około pięćdziesięciu do sześćdziesięciu centymetrów od aparatu. Jeżeli potrzeba kolorowego tła możemy uzyskać bardzo fajny efekt tani kosztem. Jak zawsze warto będzie zrobić kilka prób.

 

Efekt bokeh przykłady zdjęcia - okulary
Bokeh przykłady zdjęć-okulary spawalnicze. Lampa z czerwoną folią oraz druga lampa z niebieską. W post produkcji dodany mój ulubiony efekt Clarity i nieco zmniejszone światła (highlights), aby lepiej wydobyć świetlne koła bokeh.

bokeh efekt photos gdańsk starówka długi targ

 

Jeden komentarz Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *