luminar obróbka zdjęcia - przykłady interfejsu i ustawień
porady,  jak uzyskać efekt,  luminar,  tutorial

Luminar obróbka zdjęcia

Luminar – obróbka zdjęcia

Luminar obróbka zdjęcia, przedstawiony proces w ogólnikach i zrzuty ekranu, które ukazują możliwości. Wykorzystując te same filtry i panele jakie znajdziemy w Lightroomie.

Obróbka zdjęcia w Luminarze nie różni się w zasadzie niczym od tego procesu w Lightroomie. Mamy do dyspozycji nieco więcej filtrów kreatywnych, które pozwalają na większą dokładność czy łatwość zastosowanych ustawień.

Zdjęcie do obróbki !

Dodatkowo o moim procesie obróbki możecie poczytać TUTAJ.

Ustawienia na podstawie TYCH samych wartości jak np. temperatura zdjęcia, mówię już teraz, są BEZSENSU. Wszystko w każdym programie do obróbki trzeba zrobić od ZERA, ponieważ każdy przetwarza to inaczej, korzystając z własnych wbudowanych algorytmów.

luminar presety presets przykładowy zrzut ekranu 1024x549 - Luminar obróbka zdjęcia

Wszystkie poniższe zrzuty ekranu przedstawiają finalne ustawienia filtrów. Celem było sprawienie aby zdjęcie wyglądało jak najatrakcyjniej. Na samym końcu oczywiście zdjęcie PRZED i PO. Standardowa fotografia stockowa.

Jak widzicie na dole, obróbka zdjęcia już w nowym Luminarze. Po lewej stronie widać bibliotekę zdjęć w danym katalogu, można to zmieniać kółkiem myszy oraz po prostu kliknąć w prawym górnym rogu w przycisk “Library” i bardzo szybko, bez problemu zmienić folder ze zdjęciami. Bardzo wygodne, działa nieco lepiej niż w Lightroomie choć ostatecznie mamy to samo.

Luminar presets

To jest jedna z bardziej wygodnych rzeczy. Bardzo łatwo zapamiętać i mieszać nasze ulubione zestawy ustawień dla np. kolorystyki zdjęć. Opcja jaką zapewnia nam maska luminancji ( luminosity mask ) jest w tym bardzo pomocna. Każdy filtr czy gradient jakim będziemy chcieli kolorować zdjęcie, będzie mógł być wykorzystany to prześwietleń (jasnych elementów zdjęcia, albo cieni).

Same presety potrafią bardzo oszczędzić czas jeżeli nie chcemy przerabiać wszystkich zdjęć a tylko wybrane, najlepsze ujęcia i na nich się skupić. Całę resztę polecam w post produkcji przepuszczenie przez ustawienia zestawu czterech – 4 filtrów pod nazwą “Quick and awesome”. Są tam tylko 4 suwaki i szybko poprawimy jakość podstawowych zdjęć na których nam zależy nieco mniej.

Luminar obróbka zdjęcia – przykłady interfejsu


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !