luminar obróbka zdjęcia - przykłady interfejsu i ustawień
porady,  jak uzyskać efekt,  luminar,  tutorial

Luminar obróbka zdjęcia

Luminar – obróbka zdjęcia

Luminar obróbka zdjęcia, przedstawiony proces w ogólnikach i zrzuty ekranu, które ukazują możliwości. Wykorzystując te same filtry i panele jakie znajdziemy w Lightroomie.

Obróbka zdjęcia w Luminarze nie różni się w zasadzie niczym od tego procesu w Lightroomie. Mamy do dyspozycji nieco więcej filtrów kreatywnych, które pozwalają na większą dokładność czy łatwość zastosowanych ustawień.

Zdjęcie do obróbki !

Dodatkowo o moim procesie obróbki możecie poczytać TUTAJ.

Ustawienia na podstawie TYCH samych wartości jak np. temperatura zdjęcia, mówię już teraz, są BEZSENSU. Wszystko w każdym programie do obróbki trzeba zrobić od ZERA, ponieważ każdy przetwarza to inaczej, korzystając z własnych wbudowanych algorytmów.

luminar presety presets przykładowy zrzut ekranu 1024x549 - Luminar obróbka zdjęcia

Wszystkie poniższe zrzuty ekranu przedstawiają finalne ustawienia filtrów. Celem było sprawienie aby zdjęcie wyglądało jak najatrakcyjniej. Na samym końcu oczywiście zdjęcie PRZED i PO. Standardowa fotografia stockowa.

Jak widzicie na dole, obróbka zdjęcia już w nowym Luminarze. Po lewej stronie widać bibliotekę zdjęć w danym katalogu, można to zmieniać kółkiem myszy oraz po prostu kliknąć w prawym górnym rogu w przycisk “Library” i bardzo szybko, bez problemu zmienić folder ze zdjęciami. Bardzo wygodne, działa nieco lepiej niż w Lightroomie choć ostatecznie mamy to samo.

Luminar presets

To jest jedna z bardziej wygodnych rzeczy. Bardzo łatwo zapamiętać i mieszać nasze ulubione zestawy ustawień dla np. kolorystyki zdjęć. Opcja jaką zapewnia nam maska luminancji ( luminosity mask ) jest w tym bardzo pomocna. Każdy filtr czy gradient jakim będziemy chcieli kolorować zdjęcie, będzie mógł być wykorzystany to prześwietleń (jasnych elementów zdjęcia, albo cieni).

Aparaty fotograficzne - zobacz ceny

Same presety potrafią bardzo oszczędzić czas jeżeli nie chcemy przerabiać wszystkich zdjęć a tylko wybrane, najlepsze ujęcia i na nich się skupić. Całę resztę polecam w post produkcji przepuszczenie przez ustawienia zestawu czterech – 4 filtrów pod nazwą “Quick and awesome”. Są tam tylko 4 suwaki i szybko poprawimy jakość podstawowych zdjęć na których nam zależy nieco mniej.

Luminar obróbka zdjęcia – przykłady interfejsu


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !