Luminar zarządzanie zdjęciami przykład interfejsu 2
luminar,  porady,  recenzja,  tutorial

Luminar zarządzanie zdjęciami ! W końcu !

Luminar zarządzanie zdjęciami

Luminar zarządzanie zdjęciami otrzymał dopiero w najnowszej wersji numer 3 (awans z wersji 2018). Trochę czekania odkąd zakupiłem wersję 2018 na black friday rok temu. Zarządzanie biblioteką, katalogami zdjęć, kopiowanie ustawień między zdjęciami, albumy, podgląd a do tego łatwa nawigacja. Po prostu wypisz i wymaluj to czego brakowało w porównaniu do Lightrooma. Wszystko jest bardzo przejrzyste choć zawsze można coś poprawić. Wszystko to jest wygodne i co moim zdaniem bardzo ważne : SZYBKIE ! Przeglądanie zdjęć jest bardzo przyjemne.

Moje pierwsze spostrzeżenia sprzed roku TUTAJ.

A teraz nieco więcej …

Luminar – zarządzanie zdjęciami – interfejs i importowanie

Poniżesz przykład tego jak wygląda zarządzanie zdjęciami. Podoba mi się brak potrzeby dodawania czy importowania zdjęć tak jak robi to Lightroom. Po prostu klikamy na plusik przy opcji “Folders” i dodajemy folder z dysku. Luminar doda zdjęcia w porządku takim samym jak na dysku twardy, ta sama hierarchia. Automatycznie zostaną wykryte nowe zdjęcia, jeżeli dodany jest do folderu, który już jest indeksowany.


Luminar zarządzanie zdjęciami przykład interfejsu 2 1024x683 - Luminar zarządzanie zdjęciami ! W końcu !
Bardzo podoba mi się widok na tylko trzech panelach – w prawym górnym roku, trzy przyciski : Library, Edit i Info. W Lightroomie to jakoś toporniej działa przy przełączaniu się. Tutaj całe zarządzanie jest na jednym ekranie, moim zdaniem bardzo wygodne, proste i przyjemne, przeglądanie albumów też wygodne, choć tutaj nie mam wielu, łatwo je tworzyć i dodawać zdjęcia.

Kopiowanie ustawień między zdjęciami

Tutaj po prostu jak w Lightroomie, klikamy prawym przyciskiem myszy na zdjęcie, kopiujemy ustawienia a potem wklejamy je do następnych zdjęć. Łatwiej się nie da.

Oznaczanie zdjęć – gwiazdki, kolory i ulubione

Bardzo podoba mi się całościowe podejście. Oznaczanie zdjęć gwiazdkami nie jest nowością. Kolorkami ? Już nieco bardziej. Dodatkowe możliwości. Oznaczenie zdjęcia jako ulubione ? Zdecydownie jest na plus. Bardzo mi się podoba. Naturalnie będzie można stworzyć swoje portfolio podczas obróbki zdjęć i mieć łatwy dostęp do najlepszych i ulubionych fotografii.
Nie wiem czemu nigdy nie wykorzystywałem systemu gwiazdkowego w Lightroomie ? Ciekawe.. no ale mniejsza. Może to kwestia nowego roku i bardziej zaawansonej pracy i po prostu “dojrzałem” do tego.

luminar zarządzanie zdjęciami lewy interfejs zdjęć 1024x686 - Luminar zarządzanie zdjęciami ! W końcu !

Obróbka zdjęć – widok innych zdjęć

Tutaj widok, po lewej, zdjęć z danego katalogu, folderu bądź bilbioteki i innych filtrów w jakim aktualnie edytujemy zdjęcie.

luminar presety presets przykładowy zrzut ekranu 1024x549 - Luminar zarządzanie zdjęciami ! W końcu !

Podsumowanie

Nowa funkcjonalność jest bardzo mocno w deche ! Podoba mi się, nie wiem czemu, ale miałem dość lightrooma, subskrypcja jest kosztem i kulą u nogi. Tutaj mam to taniej, tak jak pisałem wcześniej. Do tego dużo więcej filtrów kreatywnych, których dalej nie muszę używać. Fakt, brakuje kilku rzeczy dalej ale o tym przeczytacie w następnym artykule.

Przyznam się, że Lightrooma nie wykorzystywałem w 100% bo nie potrzebowałem, jak np. tworzenie pokazu slajdów ? Ktoś tego kiedyś używał ? Dajcie znać.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !