BokehPhotosPL dyfuzor goraca stopka 3w1
recenzja,  tutorial

Dyfuzor gorąca stopka 3w1

Dyfuzor gorąca stopka 3w1

Dyfuzor gorąca stopka 3w1 to zestaw za około dychę. 10 PLN. Jestem na TAK. Proste, praktyczne i skuteczne ( do granic ). Działa bardzo przyzwoicie. Jak pół darmo mamy coś co już nam naprawdę może pomóc.

Dyfuzor gorąca stopka 3w1 – polecam używać takich wynalazków do fotografii we wnętrzach ,jest lepszy efekt i faktycznie ociepla / wychładza światło . Osobiście lampę wtedy skręcam na maksa, w moim przypadku -2 EV i po prostu robię zdjęcia. Trzeba uważać, żeby nie wypadł, nie wciśniemy go do końca na stopce bo po prostu nie otworzy nam się do końca wbudowana lampa błyskowa. Zostawmy trochę luzu i uważajmy.

Dodatkowo słabe światło, jest jeszcze bardziej przytłumione i łatwiej ulega rozproszeniu. Mamy mniejszą różnicę w oświetleniu na froncie lampy i po jej bokach.

Wady i zalety dyfuzora

Korzystając, pomarańczowy, naprawdę bardzo fajnie dodaje kelvinów, oczywiście trzeba uważać i zrobić ewentualne korekty w post produkcji, o ile ktoś to robi 😉 W swojej prostocie jest idealny.

Zalety :

  • Dobre – dobry plastik , nie jest “chiński”, prędzej pęknie i się złamie niż powygina
  • Tanie !
  • Ergo… Jak Amarena, dobre bo jest tanie i dobre
  • Trzy kolory : oziębia, ociepla i / lub rozmywa światło (biały, niebieski i pomarańczowy)

Wady :

  • Brak. No bo co ? Narzekać, że chiński plastik zbyt chiński 😉 ? Jest bardzo super. Ewentualnie więcej kolorów, ale to już łatwiej o żele na lampę, która z kolei kosztuje …
  • No dobra, są lepsze dyfuzory ale tutaj to jest stricte to drobnych zastosowań.

Wujek gogle po wpisaniu “hot shoe diffusor” albo “dyfuzor gorąca stopka 3w1” pokazuje nam właśnie ten wynazek. Jest to idealnie połączenie jeżeli chodzi o stosunek cena / jakość. Zawsze mogłoby to być większe z jakąś blendą rozpraszającą ale koszta by były już inne, a jak nas stać to i tak w końcu kupimy lampę + dyfuzor do niej i inne żele. Bardzo dobre narzędzie dla początkujących do zabawy i nauki rozmywania światła.

Podsumowanie i zdjęcia z dyfuzorem

Dyfuzor gorąca stopka 3w1 i przykładowe zdjęcia. Porównanie zrobione każdym z dostępnych kolorów oraz jedno zdjęcie bez dyfuzora. Super jeżeli potrzebujemy mieć coś małego, sprawnego i nie chcemy biegać z całym plecakiem sprzętu.

BokehPhotosPL 5 200x300 - Dyfuzor gorąca stopka 3w1
Zdjęcie bez dyfuzora.
BokehPhotosPL 4 200x300 - Dyfuzor gorąca stopka 3w1
Dyfuzor biały
BokehPhotosPL 3 200x300 - Dyfuzor gorąca stopka 3w1
Dyfuzor pomarańczowy
BokehPhotosPL 2 200x300 - Dyfuzor gorąca stopka 3w1
Dyfuzor niebieski
BokehPhotosPL 6 200x300 - Dyfuzor gorąca stopka 3w1
Przyczepiamy wybrany kolor na stopkę.

Zdjęcia z głębią, Bokeh !