Pomysły na zdjęcia w domu fotografia kulinarna fotokulinaria
porady,  jak fotografować,  jak uzyskać efekt

Pomysły na zdjęcia w domu !

Pomysły na zdjęcia w domu, odrobina inspiracji

Zawsze czasem przychodzi moment, iedy po prostu nie mamy pomysłu, ochoty albo tego “czegoś” co sprawi, że chwycimy za aparat i będziemy robić zdjęcia. Poniżej znajdują się pomysły na zdjęcia w domu i idee jakie pomogą nam znaleźć motywację. Wybierz swoje ulubione, zacznij od wybranego, jednego punktu ! Będzie Tobie łatwiej się skupić.

Jeżeli naprawdę nie masz pomysłu, zastanów się co Ciebie kręci albo co jest najłatwiejsze do zrealizowania ? Gotujesz ? Pieczesz ciasto ? Jak znalazł !  Możesz zrobić zdjęcia jedzenia, zdjęcia posiłków w knajpie czy po prostu fotkulinaria. Fotografia kulinarna jest prosta, bo możesz ją zrobić w domu, a jeść i gotować trzeba ; ) 2 w 1.

Pomysły na zdjęcia w domu – lista

 1. Fotografia kulinarna, zdjęcia potraw, zdjęcia jedzenia – przygotowanie, zdjęcia składników, zdjęcia gotującej się wody, zdjęcia naciągającej herbaty.
 2. Zdjęcie zwykłych przedmiotów – fotografia produktowa – uchwyć zdjęcie zabawki, resoraka, lalki na białym / kolorowym tle. Tak jakbyś chciał to sprzedać.
 3. Użyj bardzo płytkiej głębi ostrości i rób zdjęcie z bliska.
 4. Makrofotografia – o ile obiektyw pozwala, bądź tak blisko tematu jak się da. Wypełnij tematem kadr.
 5. Zdjęcia kwiatów !  Zdjęcia płatków kwiatów, zdjęcie faktury liści i ich nerwów. Duże możliwości postprodukcji (clarity !).
 6. Zdjęcia geometryczne – kafelki, tapeta, zdjęcia wnętrz, wzory.
 7. Autoportret foto i nowe zdjęcie profilowe.
 8. Zdjęcia z perspektywą – z dołu, z góry, z boków. Popracuj nad różną perspektywą i punktem obserwacji tematu zdjęcia.
 9. Zdjęcia Twoich zwierzaków, o ile jakieś masz.
 10. Eksperymentuj z tłem srebrna folia pozwoli nam uzyskać genialne, rozmyte, bokeh tło (zobacz zdjęcie okularów spawalniczych i lalek poniżej).
 11. Po prostu rób zdjęcia ! Zawsze czegoś się nauczysz np. tego, że trzeba włożyć więcej w pracy i nie ma nic za darmo 😉

Dodatkowo możesz zerknąć na :

Przykładowa galeria

To tylko kilka z tego co można zrobić w domu w ramach praktyki swojej sztuki fotograficznej. Tematów jest pełno dookoła, najważniejsze to złapać za aparat i nie mieć wymówek !

Polecam fotografię kulinarną, przy okazji zrobisz sobie obiad i pochwalisz się znajomym tak obiadem jak zdjęciami 😉

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !