cufflinks spinki steampunk zegar3 luminar 2018
porady,  jak fotografować

Domowa fotografia produktowa – spinki.

Domowa fotografia produktowa

W tym wpisie wskazówki jak sprawić aby domowa fotografia produktowa była przyjemniejsza.  Krótki opis i dowody na to, że relatywnie “niskim” kosztem możemy w domu sami zrobić kilka ujeć zdjęć reklamowych. Fotografia produktowa nie jest taka trudna, problematyczna owszem. Największym jest brak czasu 😉 Z drugiej strony dużym plusem jest zacisze domowych pieleszy, nie musimy się śpieszyć. To oczywiście zależy od tego o ile znaleźliśmy czas żeby zrobić zdjęcia naszych produktów w domu.

Przygotowanie scenerii, atrybuty, dodatkowe elementy kompozycji, sceny, światło to tylko start. Potem jeszcze zostaje obróbka zdjęcia. Post produkcja to chyba najgorsza zmora, gdy robienie zdjęć daje frajdę ( moim zdaniem ) tak post produkcja to coś co “trzeba” zrobić.

Na poniższym zdjęciu widzicie ustawienie i to jak robiłem zdjęcia spinek.  Domowa fotografia produktowa to nie mit, daleko może do profesjonalizmu ale na pewno stawia nas to wyżej niż używanie zdjęć zrobionych “ziemniakiem” 🙂

Najważniejsze

To moje subiektywna lista tego co domowa fotografia produktowa potrzebuje (nie wymaga, ale to z całą pewnością pomoże) :

  • Idealna głębia ostrości, ma być płytko ale nie za płytko 😉 Testujcie od najmniejsze przysłony do np. F16.
  • Wypełnij kadr tym co fotografujesz. Myśl o kompozycji cały czas.
  • Uchwycenie detali – czyli lupka z plusikiem na aparacie i zdjęcie w podglądzie na ekranie. RĘCZNE OSTRZENIE !
  • Statyw, im cięższy tym lepszy.

Tutaj polecam ustawienia manualne aby uchwycić nasz detal na którym nam najbardziej zależy i ustawić go idealnie w punkcie ogniskowej (focal point). Oczywiście nie zawsze się to sprawdzi, ale na start dobre i to, w zupełności wystarczy. Popatrzcie na sprężynkę przy kole zamachowym, sam jestem zdziwiony efektem 😉

Dodatkowo polecam spust do aparatu albo ustawienie 2 sekundowego opóźnienia aby NIC A NIC nie było w stanie poruszyć aparatem. Przestrzeni dużo nie potrzebujemy, ważniejsze jest aktualne ustawienie wszystkiego w odpowiedni sposób, tutaj trzeba będzie nieco pogłówkować i sprawdzić kilka ustawień.

Zamiast statywu możecie położyć na czymś aparat jak poduszka z grochu lub coś podobnego co zapewni jak największą stabilność. Albo malutki statyw jak Manfrotto Pixi.

Domowa fotografia produktowa nie może równać się ze studiem przygotowanym do takich zdjęć ale i tak będziemy w stanie uzyskać naprawdę imponujące efekty a nasze oferty i zdjęcia produktów będą zdecydowanie lepiej odebrane przez potencjalnych klientów.

Więcej przykładów na INSTAGRAMIE !

To co chciałem wam pokazać

P 20171128 190641 1024x768 - Domowa fotografia produktowa - spinki.
Robione telefonem Asus Zenfone 3 Max Laser. ZC553KL.

cufflinks spinki steampunk zegar4 1024x683 - Domowa fotografia produktowa - spinki. cufflinks spinki steampunk zegar2LuminarNolog 1024x683 - Domowa fotografia produktowa - spinki. cufflinks spinki steampunk zegar3 1024x763 - Domowa fotografia produktowa - spinki.

Inne przykłady

Obiektyw helios2 1024x683 - Domowa fotografia produktowa - spinki.
Produkt, czy jedzenie to mniejsze znaczenie. Najważniejsze to ujęcie tematu w sposób aby zainteresować kupującego / klienta / kogokolwiek.
ef36b60a2dfc1c3e81584d04ee44408be272e2d710b7174590f5 640 shutter - Domowa fotografia produktowa - spinki.
Idealna głębia ostrości, zębatka na granicy widoczności. Moim zdaniem super. Kupiłbym 😉

Więcej informacji i zdjęć reklamowych i fotografii produktowej / jedzenia 😉

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !