Domowa fotografia produktowa – spinki.

Domowa fotografia produktowa

W tym wpisie wskazówki jak sprawić aby domowa fotografia produktowa była przyjemniejsza.  Krótki opis i dowody na to, że relatywnie “niskim” kosztem możemy w domu sami zrobić kilka ujeć zdjęć reklamowych. Fotografia produktowa nie jest taka trudna, problematyczna owszem. Największym jest brak czasu 😉 Z drugiej strony dużym plusem jest zacisze domowych pieleszy, nie musimy się śpieszyć. To oczywiście zależy od tego o ile znaleźliśmy czas żeby zrobić zdjęcia naszych produktów w domu.

Przygotowanie scenerii, atrybuty, dodatkowe elementy kompozycji, sceny, światło to tylko start. Potem jeszcze zostaje obróbka zdjęcia. Post produkcja to chyba najgorsza zmora, gdy robienie zdjęć daje frajdę ( moim zdaniem ) tak post produkcja to coś co “trzeba” zrobić.

Na poniższym zdjęciu widzicie ustawienie i to jak robiłem zdjęcia spinek.  Domowa fotografia produktowa to nie mit, daleko może do profesjonalizmu ale na pewno stawia nas to wyżej niż używanie zdjęć zrobionych “ziemniakiem” 🙂

Najważniejsze

To moje subiektywna lista tego co domowa fotografia produktowa potrzebuje (nie wymaga, ale to z całą pewnością pomoże) :

  • Idealna głębia ostrości, ma być płytko ale nie za płytko 😉 Testujcie od najmniejsze przysłony do np. F16.
  • Wypełnij kadr tym co fotografujesz. Myśl o kompozycji cały czas.
  • Uchwycenie detali – czyli lupka z plusikiem na aparacie i zdjęcie w podglądzie na ekranie. RĘCZNE OSTRZENIE !
  • Statyw, im cięższy tym lepszy.

Tutaj polecam ustawienia manualne aby uchwycić nasz detal na którym nam najbardziej zależy i ustawić go idealnie w punkcie ogniskowej (focal point). Oczywiście nie zawsze się to sprawdzi, ale na start dobre i to, w zupełności wystarczy. Popatrzcie na sprężynkę przy kole zamachowym, sam jestem zdziwiony efektem 😉

Dodatkowo polecam spust do aparatu albo ustawnienie 2 sekundowego opóźnienia aby NIC A NIC nie było w stanie poruszyć aparatem. Przestrzeni dużo nie potrzebujemy, ważniejsze jest aktualne ustawienie wszystkiego w odpowiedni spoósb, tutaj trzeba będzie nieco pogłówkować i sprawdzić kilka ustawień.

Zamiast statywu możecie położyć na czymś aparat jak poduszka z grochu lub coś podobnego co zapewni jak największą stabilność.

 

Domowa fotografia produktowa nie może równać się ze studiem przygotowanym do takich zdjęć ale i tak będziemy w stanie uzyskać naprawdę imponujące efekty a nasze oferty i zdjęcia produktów będą zdecydowanie lepiej odebrane przez potencjalnych klientów.

 

Więcej przykładów na INSTAGRAMIE !

To co chciałem wam pokazać

domowa fotografia produktowa minimalistycznie
Robione telefonem Asus Zenfone 3 Max Laser. ZC553KL.

 

domowa fotografia produktowa zdjęcia reklamowe cufflinks spinki steampunk zegar3 luminar 2018 cufflinks spinki steampunk zegar3 luminar 2018

Inne przykłady

 

Obiektyw helios2 domowa fotografia produktowa
Produkt, czy jedzenie to mniejsze znaczenie. Najważniejsze to ujęcie tematu w sposób aby zainteresować kupującego / klienta / kogokolwiek.

 

bokeh photos shutterstock gdansk fotografia produktowa
Idealna głębia ostrości, zębatka na granicy widoczności. Moim zdaniem super. Kupiłbym 😉

Więcej informacji i zdjęć reklamowych i fotografii produktowej / jedzenia 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *