wyzwanie fotograficzne perspektywa Muela nóż stal hiszpańska
porady,  jak fotografować,  tutorial,  wyzwanie,  zdjęcia

Wyzwanie fotograficzne Perspektywa

Wyzwanie fotograficzne perspektywa

Wyzwanie fotograficzne perspektywa czyli pojedyńczy temat fotografowany na bardzo wiele różnych sposobów. Głównym tematem będzie sprawdzenie możliwości kompozycji w danej scenerii używając różnych perspektyw. Kąt ujęcia kadru, różne kreatywne efekty, kompozycja i atrybuty dodane i najważniejsza perspektywa danego zdjęcia.

Brak ograniczeń czasowych, będą za to ograniczenia ilościowe. Trzy (3) różne tematy zdjęć. Minimum po 6 różnych perspektyw.  Mi na stronie będzie pasować jako ładny kwadrat z galerią 3 x 3 😉  Może to być fotografia produktowa, jak ostatnio, ale ze zdecydowanie większym naciskiem na różnorakie spojrzenie na scenę. Może krajobraz natury gdzie zwykłe drzewo możemy ująć pod bardzo różnymi kątami. Równie dobrym pomysłem będzie zrobienie zdjęcia zwykłej mewie, ławce w parku lub na plaży czy pniu drzewa wyrzuconemu przez morze.

Wyzwanie Fotograficzne Perspektywa Keto Kokos Ciastko 12 1024x553 - Wyzwanie fotograficzne Perspektywa

Wszystko zależy od waszego pomysłu na swój rozwój. Ja na pewno wybiorę coś z tego powyżej bo wiem, że chcę być w tym lepszy. Portrety ciężka sprawa bo trzeba mieć człowieka. Albo psa, kota, mysz, chomika ;

Obiektyw jaki wykorzystam do wszystkich fotografii to będzie Canon 18-55mm IS STM. Po bardzo udanej sesji z Mariuszem ten obiektyw naprawdę może być ostry. Do tego nie chcę się za bardzo ograniczać korzystając tylko z Pięćdziesiątki, którą uwielbiam. 

Dzień trzeci – domowe gotowanie

Różne kadry i ujęcia miksera. Pomyślałem, że to będzie… “ciekawe” i zabawne i niskim kosztem ;). Tak to wyszło w praniu podczas choroby. Część fotografii robiona ze statywu a część z wykorzystaniem wbudowanej lampy błyskowej. Miało być prosto, szybko i bez zbędnych bajerów. Na zdjęcia ZAWSZE możemy poświęcić więcej czasu a tutaj chciałem po prosty to zrobić prostym sposobem

Szeroka perspektywa zdecydowanie dodaje dynami zdjęcia, kompozycja ze skośnymi liniami naprawdę robi robotę. Ostre światło z lampy z wyciemnieniem reszty pozwala skupić się na liniach i samych widłach miksera. Pierwsze i drugie zdjęcie serio mi się podoba, ma “to coś”

Dzień pierwszy – fotografia produktowa – nóż Muela, hiszpańska stal

Kolejny pomysł to stworzenie perspektyw dla fotografii produktowej. Nóż myśliwski w różnej perspektywie, wbity w pień, na liściach, pod liścmi i etc. Brakuje mi trochę obrotowego ekranu z nowszych Canonów. Zdecydowanie ułatwiłoby to kadrowanie perspektyw z niskiego punktu widzenia jak np. perspektywa żaby 😉

Najlepsze zdjęcia od pierwszego do ostatniego, moim zdaniem tak się udało najlepiej. Najważniejsze jest ukazanie jak zmienia się prezentacja przedmiotu jeżeli zmienimy perspetywę lub kąt ujęcia kadru. Post produkcja Lightroom / Luminar.


Dzień drugi – fotografia produktowa – bokeh i lampki

Domowej roboty fotografia produktowa z naciskiem na tło i bokeh 😉 Potrzebowałem zrobić coś bardziej kreatywnego.

Aby mieć piękną “ścianę bokeh” wystarczy folia alumioniowa. Pognieciona, z daleka od głównego tematu będzie się prezentować mniej więcej jak na poniżej. Przy tych zdjęciach, głównym “patentem” były odbijające się lampki choinkowe na szybie.

BokehShots 2 1024x683 - Wyzwanie fotograficzne Perspektywa
Przykład jak pomarszczona folia aluminiowa może stworzyć bardzo przyjemne tło, szczególnie przy fotografii produktowej.

Podsumowanie

Tutaj zdecydowanie poczułem, że z kilku zdjęć zawsze będziemy czuli, że to jedno, dwa, może trzy zdjęcia zdecydowanie są lepsze od innych. Nie jest to ważne czy jest ich sto czy dziesięć. Zawsze tylko pojedyńcze zdjęcia będą miały najlepszy efekt. Nie ma się co zrażać, trzeba fotografować a zdecydowanie różne perspektywy ujęcia pomagają w spojrzeniu na temat z innej pespektywy. Możemy dostrzeć coś czego nie widzieliśmy wcześniej. Polecam eksperymentowanie samemu !

Wyzwanie fotograficzne perspektywa to jedno z trudniejszych zadań jakie sobie postawiłem. Jak widać post spóźniony mocno bo już jest luty a tu zdjęcia choinki. Bardzo mocno nie miałem weny a potem choroba i brak energii ale w końcu się udało. Jak to mówią trzeba walczyć.

Inne wyzwania i opisy TUTAJ

# wyzwanie fotograficzne perspektywa


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !