Warp mesh w affinity photo - elementy siatki
affinity photo po polsku

Warp mesh w affinity photo

Warp mesh to narzędzie do zmiany kształtu grafiki. Przykładowo w prosty sposób możemy uformować dowolną grafikę w kształt serca, np. kwiat. Warp mesh w affinity photo (“siatka osnowy”) przekształca grafikę dwuwymiarową w trzech wymiarach. Prościej ujmując możemy dowolnie zmieniać obraz : wyginać, rozciągać, ściskać, skręcać. Cokolwiek dusza zapragnie.

Dokładnie pokazuje to na filmikach poniżej.

Warp Mesh

Narzędzie warp mesh pozwala uzyskać dowolny kształt przez przesuwanie węzłów, tworzy siatkę na danym obrazie i składa się z kilku elementów :

  • Węzły – białe kwadraty.
  • Linie – łączą węzły.
  • Punkty zakrzywiania linii – białe kółka zmieniające kąt krzywych wychodzących z węzłów.
warp mesh affinity photo po polsku 1024x773 - Warp mesh w affinity photo

Podwójne kliknięcie dodaje symetryczne węzły do siatki. Większa ilość węzłów pozwala na dokładniejszą obróbkę obrazu. Grafikę zmieniamy poprzez przeciąganie linii, węzłów i punktów. Dokładnie tak jak przy pracy z krzywymi w jakimkolwiek innym programie graficznym.

W tym przypadku możemy wydłużyć dziób, zrobić z kogoś kurdupla, odchudzić go, dodać kilogramów albo stworzyć karykaturę.

Jest to zdecydowanie jedno z tych genialnych narzędzi, które naprawdę robią robotę a do tego jest proste w użyciu i pozwalaja dowolnie kształtować naszą grafikę lub zdjęcię. W fotoszopie są podobne narzędzia jak np. Liquify.

Poniżej krótki filmik pokazujący możliwości narzędzia warp mesh (bez dźwięku), zwróć uwagę na cień pod “rybką”. Moim zdaniem jest oddany bardzo dobrze.

Aparaty fotograficzne - zobacz ceny

Grafika w kształcie serca

Grafika o jakimś kształcie to tylko prosty przykład tego co możemy uzyskać. Poniżej pomysł na zrobienie stokrotki w kształcie serca. Do późniejszego wykorzystania w naszych kompozytach i grafikach.

Podsumowanie

Warp mesh to bardzo wszechstronne narzędzie pozwalające na poprawienie zdjęć. Pamiętajmy, żeby tak jak wszystko inne, stosować z umiarem. Mocne zmiany będą zauważalne więc dwa razy sprawdźmy czy wszystko na zdjęciu się zgadza i wygląda naturalnie.

  1. Możemy dowolnie przekształcać obrazy.
  2. Możemy odchudzać ludzi czy też powiększać elementy krajobrazu.
  3. Uważajmy na nienaturalne zniekształcenia.

W ramach ćwiczenia i zabawy polecam zrobić ze znajomych grubasów 🙂

One Comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !