Gotycki portret w plenerze
porady,  album,  zdjęcia

Gotycki portret w plenerze

Gotycki portret w plenerze czyli fotografia mody gotyckiej oraz nauka jaka płynie z fotografowania w ostrym świetle – szukaj cienia ! Portret wykonywany w środku słonecznego dnia więc były problemy ze światłem. Było zbyt zdecydowanie zbyt ostre. Ilość ludzi również nie pomagała, wszyscy w tych swoich jaskrawych kurtkach… mech… Nie pomagało to w jednolitym tle ale suwaki HSL już tak 🙂

Lubię czarny kolor

Główny pomysł to gotycki portret stylu modelki czyli części ubioru jak sukienka, biżuteria oraz akcesoria. Ilość elementów z danego stylu jest bardzo zależna od tego kto i ile takich gotyckich rzeczy posiada i lubi nosić. Model czy modelka powinni na sesji czuć się w danych ubraniach po prostu bardzo dobrze i wygodnie. Moim celem było nie przesadzenie z gotyckim strojem żeby nie odciągał uwagi od modelki. Jak się udało zobaczcie sami.

A dla zainteresowanych to najwiekszy gotycki festiwal Castle Party info TUTAJ.

AgataZalewskaGotyckaKsiężniczka2 14 668x1024 - Gotycki portret w plenerze

Nauka ostrego światła

Podczas fotografowania w ostrym świetle szukaj cienia.

Czemu cienia ? Ponieważ tam światło będzie miększe. Żeby osoba fotografowana nie wyglądała jak jakaś panda z podbitym okiem, która uciekła z cyrku albo spadła z drzewa. Zazwyczaj, bo nie zawsze, najładniejsze portrety mają równomiernie oświetloną twarz.

Dodam tylko, że ten gotycki portret był robiony w parku w środek dnia bo taki był plan, równie dobrze moglibyśmy uzyskać takie zdjęcia w studiu ale wtedy portret byłby zupełnie inny.

Tak jak tutaj poniżej. Oczywiście jest to do naprawienia przy rozświetleniu cieni. Poniżej cienie i obróbka zdjęcia to był maks co mogłem zrobić. Oddaje to oczywiście warunki oświetleniowe oraz fakt, że słońce istnieje a ziemia nie jest płaska. Chciałym jednak by cienie przy prawym oku (po lewej na zdjęciu) były mniejsze. Gotycki portret w plenerze ażam, za bardzo udane. Mi się tam podoba.

AgataZalewskaGotyckaKsiężniczka2 10 895x1024 - Gotycki portret w plenerze

Pozowanie

Pozowanie i ustawienie osób do zdjęcia to coś w czym dalej nie czuję się najmocniej. Tutaj najróżniejsze pozycje zależały w dużej mierze od miejsca w jakim fotografujemy. Jeżeli nie mamy pomysłu na ułożenie rąk, nóg i etc to po prostu pójdźmy za głosem zdrowego rozsądku i tego co mamy w okolicy.

Pamiętaj i zawsze mniej wizję tego jak zdjęcie powinno wyglądać przed jego zrobieniem.

Również nie zapomnijmy o kompozycji oraz liniach w fotografii.

Przykłady różnych pozycji pozowania poniżej :

Jak widać, można nawet zrobić gotyckie korpo zdjęcie w sam raz do CV albo innego linkedina.

AgataZalewskaGotyckaKsiężniczka2 11 852x1024 - Gotycki portret w plenerze

Podsumowanie

Pamiętajcie o ostrym świetle i szukajcie cienia, tam powinno być miękksze światło i bardziej równomiernie rozłożone. Czy to w gałęziach drzew, przy ścianie z liści lub gdziekolwiek, gdzie osoby fotografowanie nie będą mrużyć i krzywić twarzy od zbyt ostrego światła. To taki prosty wyznacznik – zapytajcie ludzi czy nie za jasno, jeżeli tak, warto zmienić lokację.

Zdjęcia

Sesje uważam, za bardzo udaną. Wielkie podziękowania dla Agaty za czas i styl.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !