Snapseed - apka do zdjęć na telefon - darmowa obróbka fotografii
porady,  jak uzyskać efekt,  tutorial

Snapseed apka do zdjęć dla każdego

Snapseed to darmowa apka do zdjęć na telefon dla wszystkich, którzy chcą, chociaż odrobinę, popracować i poprawić swoje zdjęcia przy pomocy kilku kliknięć. Jedna z najlepszych aplikacji do obróbki zdjęć na telefonie. Ma bardzo dużo narzędzi dzięki czemu możemy uzyskać naprawdę świetne efekty. Posiada intuicyjny interfejs i łatwość obsługi co zapewni nam dobrą zabawę podczas bycia kreatywnym i retuszu swoich fotografii.

image 1024x470 - Snapseed apka do zdjęć dla każdego

Apka do zdjęć

Apka do zdjęć jakiej używam osobiście to ‘Snapseed’. Jest to tylko jedna z wielu darmowych możliwości. Większość telefonów ma proste narzędzia do obróbki zdjęć wbudowane w telefon przez producenta w programie do przeglądania zdjęć. Nawet Lightroom posiada darmową wersję na telefon chociaż ma on bardziej ograniczoną ilość narzędzi i suwaków. Jest też Photoshop Fix i wiele innych. Przegląd wszystkich aplikacji jakich używam opiszę w przyszłości bo jest ich kilka.

Snapseed – duże możliwości

Apka Snapseed poza standardowymi efektami obróbki i suwakami zmiany elementów jasnych, ciemnych, białych czy czarnych posiada dużo innych narzędzi. Poprawa nasycenia i możliwości z wykorzystania krzywych do tego opcje jak portret, wyostrzanie czy efekt HDR jaki możemy dodać do zdjęcia. Koloryzacja zdjęć jest po prostu bardzo łatwa i przyjemna.

menu w programie snapseed ilość opcji jest bardzo duża 576x1024 - Snapseed apka do zdjęć dla każdego

Największa różnica między aplikacjami, przede wszystkim darmowymi i płatnymi albo bardziej znanych producentów to jakość oprogramowania. Efekt HDR uzyskany w aplikacji snapseed posiada dość mocny efekt ziarna. Z drugiej strony taki program jak Aurora HDR pozwala na precyzyjniejszą regulację na dużo bardziej subtelnym poziomie. Z jeszcze innej strony mamy tutaj tylko kilka kliknięć na telefonie i od razu możemy wrzucić zdjęcie do siebie. Jeżeli po prostu lubmy cykać fotki i dzielić się momentami to aplikacja na telefon będzie dla nas idealna.

Snapseed posiada wersję na windowsa (płatna), na androida darmową i na iphone`a również.

Apka do zdjęć do retuszu zdjęć

Na telefonie możemy obrabiać jakiekolwiek zdjęcia i grafikę. Fotografować możemy zwykłym aparatem cyfrowym, lustrzanką czy też bezlusterkowcem. Następnie wystarczy zgrać zdjęcia na telefon i możemy obrabiać je podczas drogi do pracy w autobusie albo czekając na pociąg. Zdjęcia z poprzedniego wpisu były wszystkie poprawiane w telefonie.

w poprzek też działa 1024x576 - Snapseed apka do zdjęć dla każdego

Dodatkowo taka “apka do zdjęć” pozwala niektóre efekty uzyskać łatwiej niż Lightroom czy Luminar albo inne profesjonalne oprogramowanie. Tutaj mamy jeden suwak i martwimy się tylko o to zazwyczaj w skali od 0 do 100% wybieramy jak mocny efekt nas interesuje. Dodatkowo bardzo wygodne jest smarowanie palcem po ekranie aby rozjaśnić czy też poprawić konkretne elementy fotografii. Super sprawa.

Jeżeli interesuje Ciebie fotografia i chciałbyś spróbować obróbki zdjęć to zacznij od poprawiania swoich zdjęć na telefonie. Będzie to najłatwiejsza droga. Wszystko masz w jednym miejscu. Zdjęcia, aplikację do obróbki oraz media społecznościowe do podzielenia się efektami.

Snapseed – obróbka i podsumowanie

Telefon to aktualnie idealny sprzęt fotograficzny. Mamy wszystko w jednym miejscu. Aparat, internet, sieci społecznościowe i programy do obróbki, które są bardzo proste w użyciu. Możemy się ich nauczyć metodą prób i błędów. Łatwość zrobienia zdjęcia i momentalnie podzielenia się nim w sieci jest nie do przecenienia. Dlatego często można spotkać fotografów obwieszonych sprzętem i obiektywami “cykających fotkę” telefonem.

zakres dyanamiczny aparat a telefon 1 1024x683 - Snapseed apka do zdjęć dla każdego

Dostępne oprogramowanie może nam pozwolić obrabiać zdjęcia bez wyszukanych programów graficznych co sprawia, że jest to opcja dostępna dla każdego. Do tego darmowa.

Nowsze aparaty fotograficzne pozwalają zgrywać zdjęcia przez wifi od razu na telefon i wtedy możemy również je obrabiać. Trzeba tylko mieć na oku baterię jednego i drugiego 😉

W skrócie, jeżeli uważasz, że obróbka jest dla Ciebie za trudno to po prostu jesteś zbyt leniwy 😉 Prościej się nie da. Serio. Zawsze możesz używać tylko ulubionego filtra na instagramie i pamiętaj, że instrukcja obsługi Twoim przyjacielem 😉

Zdjęcia i przykład obróbki

Poniżej przykładowe efekty jakie możemy uzyskać podczas korzystania z apki na telefonie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !