Kolorowe elementy w fotografii
porady,  czarne zdjęcia,  jak uzyskać efekt,  przepis na zdjęcie,  zdjęcia

Kolorowe elementy w fotografii na jesień.

Kolorowe elementy w fotografii – zajęcie na nudną i zimną jesień

Kolorowe elementy w fotografii mają za zadanie podkreślić konkretny temat zdjęcia i pokazać ujęcie w innym świetle. Kolory, jako rzecze ajurweda, mogą bardzo wpłynąć na odbiór danych zdjęć jak i w prawdziwym życiu ludzi i przedmiotów. Można to nazwać po prostu techniką obróbki, podobnie jak koloryzacja.

Portret z kolorowym elementem pomarańcz 1024x881 - Kolorowe elementy w fotografii na jesień.

Znaczenie kolorów

Niebieskie odcienie pozwolą nam poczuć zimno gdy fotografujemy las podczas śnieżycy a pomarańczowy piasek pozwoli poczuć ciepło słońca podczas zachodu słońca. Warto poczytać o psychologicznym znaczeniu kolorów i jaki mają na nas wpływ. Co to są kolory zimne i ciepłe oraz jakie są najbardziej naturalne lub najrzadziej występujące w przyrodzie (fiolet).

Portret Ela Gdańsk Portrait Pro 2 1 793x1024 - Kolorowe elementy w fotografii na jesień.

Architektura

Budynki często mają pojedyncze kolory jakie mogą je wyróżnić na tle innych oraz mają wyglądać atrakcyjnie dla najemców. Kto by nie chciał pracować w biurze w ładnym budynku ? 🙂

Warszawa 23 1024x576 - Kolorowe elementy w fotografii na jesień.

Temat zdjęcia

Kolorowe elementy w fotografii to w zasadzie wszystko. Oczywiście najlepiej wybierać to co jest najbardziej kolorowe. Ręcznie możemy usunąć kolor albo go zmniejszyć w odpowiedniej ilości. Używanie odpowiednich suwaków pozwoli nam na koloryzację oraz odpowiednie dodanie klimatu i emocji do fotografii.

Mniejsza ilość kolorów pozwoli odbiorcy lepiej skupić się na przekazie zdjęcia, ponieważ po prostu nie będzie musiał analizować kolorystyki zdjęcia i obserwacja kadru będzie łatwiejsza i przyjemniejsza.

W poniższym przykładzie na pierwszym zdjęciu widać nieco pomarańczowego a drugie zdjęcie jest stricte czarno-szaro-biało i czerwone.

Andy Warhol

Jeżeli odczuwasz brak pomysłów i inspiracji to zrób to jak Andy. Jego pracę posiadają kilka kolorów, które są absolutnie przejaskrawione, w końcu to sztuka nowoczesna. Dobrane barwy mają odpowiednio sugerować i podkreślić jego portrety. Jedne z jego bardziej znanych ilustracji Andy`ego to Marylin i Elvis. Narzędzie, pozwalające nam na manipulację poszczególnymi barwami czyli suwaki HSL oraz Split Toning to zdecydowanie pierwszorzędne narzędzie jakich musimy spróbować.

Anna Wójcik Gotyk 36 762x1024 - Kolorowe elementy w fotografii na jesień.

Podsumowanie

Sztuka wyrazu poprzez kolorowe elementy w fotografii jest łatwą techniką. Dodatkowo zawsze możemy spojrzeć na nasze poprzednie fotografie. Następnie poddać je obróbce oraz spróbować przedstawić nasz temat w innym stylu. Może nawet temat zdjęcia będzie zmieniony. Kolorowy element przy czarno białym zdjęciu bardzo dobrze skupia uwagę i upraszcza widzowi odbiór fotografii.

Warto poeksperymentować jeżeli mamy wolny wieczór a za oknem deszcz i wiatr.

zielony ogień post produkcja luminar channel mixer 1024x682 - Kolorowe elementy w fotografii na jesień.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !