Muzeum kolejnictwa Kościerzyna i zdjęcia pociągów - portret
porady,  podróże,  zdjęcia

Muzeum kolejnictwa Kościerzyna

Muzeum kolejnictwa Kościerzyna to nie tyle wpis o fotografii ale o samym muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie oraz zdjęcia pociągów ! Mojego ulubionego środka transportu. Nie ma to jak ten stukot kiedy się wie, że jedziemy w dal odkrywać świat. Samo muzeum i kolekcja taboru kolejowego naprawdę robi wrażenie. Dodatkowo jest, jak widać poniżej, akcent Gdański. Pierwsze SKMki można zobaczyć, z tego co mi wiadomo, tylko w Kościerzynie.

Muzeum kolejnictwa Kościerzyna i zdjęcia pociągów pierwsze koleje SKM 1024x683 - Muzeum kolejnictwa Kościerzyna

Muzeum Kolejnictwa

Samo muzeum to część starej parowozowni oraz taboru kolejowego. Najstarszy budynek, główna hala, oryginalnie zachowany z 1929 roku ma już teraz prawie sto lat. Dodatkowe budynki to elementy dawnych warsztatów.

Muzeum w znacznej większości to spacer pod gołą chmurką. W głównej hali znajdują się wystawy multimedialne, można przejechać się drezyną oraz wynająć przewodnika tylko dla nas w cenie 25 PLN ( cena na 12 października 2019). Znajdziemy oczywiście sklep z pamiątkami z samego muzeum oraz generalnie kaszub i okolic Kościerzyny. Dodatkowo w sklepie kupimy przekąski jak lody, czipsy i etc.

Niestety na większości eksponatów znajduje się kartka z napisane “Zakaz wspinania” więc nie wszystkie lokomotywy są dostępne. Samo muzeum kolejnictwa Kościerzyna prezentuje się jak po prostu ustawione stare lokomotywy na bocznicy. Może się wydawać nieco ubogie ale dla fanów kolei, lokomotyw i szyn to naprawdę świetne miejsce jakie trzeba odwiedzić.

Dla starych komuchów też coś się znajdzie 😉

Muzeum kolejnictwa Kościerzyna i zdjęcia pociągów zssr lokomotywa 1024x683 - Muzeum kolejnictwa Kościerzyna

Canon 10-18 mm

Jedyny obiektyw jaki ze sobą zabrałem do muzeum to był ogniskowa 10-18 mm. Stwierdziłem, że może być tam ciasno, a fajnie by było popstrykać zdjęcia wielkich lokomotyw w ich całym majestacie. Efekt rybiego dodatkowo doda dynamiki.

Skromnie mówiąc, znowu miałem rację. Obiektyw był idealnym wyborem. Ogrom i wielkość tych maszyn przebiła moje oczekiwania. Nawet więcej. Mam wrażenie, że będąc tam razem z klasą za czasów podstawówki to wszystko było mniejsze. Tak bardzo się myliłem.

Muzeum Kolejnictwa Kościerzyna – zdjęcia

Galeria zdjęć, głównie lokomotyw oraz elementów mechanicznych w postaci fotografii stockowej. Pomysł na wpis zrodził się dopiero po powrocie a ogólne zdjęcia miejsca mnie mało interesowały 😉 Na koniec wielka panorama starówki w Kościerzynie i kolejki, lokomotywy, parowozy i kawał ciężkiej inżynierii.

Każdemu, z czystym sumieniem, polecam się wybrać. Ze znajomymi, z przewodnikiem, z rodzinką i z dzieciakami.

Koscierzyna starówka panorama skweru Kaszuby 67 - Muzeum kolejnictwa Kościerzyna

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !