Wyzwanie fotograficzne tydzień z aparatem
porady,  wyzwanie,  zdjęcia

Wyzwanie fotograficzne tydzień z aparatem

Wyzwanie fotograficzne tydzień z aparatem

Wyzwanie fotograficzne tydzień z aparatem i po prostu strzelanie fotek gdziekolwiek mi się coś spodoba albo wpadnie w oko. Obiektywy zmieniałem jak czułem, że jestem zmęczony używaniem tego samego szkła. Oczywiście chodzi o to aby wyrobić w sobie zmysł kompozycji i kadrowania. Szkło tutaj jest dość kluczowe, oczywiście obiektyw z zoomem pomoże nam gdy nie zawsze chcemy lub możemy zbliżyć się do tematu. Ten dodatkowy zasięg może pomóc.

Używajcie czego potrzebujecie, spacerujcie, zróbcie portret znajomemu, nagrajcie timelapse czy może krótki film. Wykorzystajcie złotą godzinę, niebieską godzinę, ostre światło, mrok, statyw czy cokolwiek innego. Przy braku weny zawsze możemy skorzystać z wielu “haków” fotograficznych, które pozwolą nam obudzić kreatywność i spróbować czegoś nowego.

Sobota i niedziela

W sobotę nie wyszło nic, całą astrofotografię nowym aparatem diabli wzięli. Czarne kadry bo nie mogłem znaleźć gdzie ustawić symulację ekspozycji podczas live view w canonie 80d. Porażka ale za to nauczyłem się, że ZAWSZE TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ przed zdjęciami.

Poniedziałek

Tutaj zdjęcia po drodze do pracy oraz kolejne wyzwanie fotograficzne opisane TUTAJ. Cały czas za mną chodzą zdjęcia mocno koloryzowane oraz posiadające kolorowe elementy. Stary wpis z jesieni jest TUTAJ. Poniżej mały przedsmak kolejnego wpisu gdzie będę szukał zdjęć i wyodrębniał tematy na podstawie koloru.

Wtorek

Deszcz, woda, deszcz woda. Jak ja kocham Polską pogodę, ale nie ma co marudzić. Kadry wyszły jak widać poniżej. Zawsze chciałem mieć zdjęcie z mokrym oknem po którym spływają krople deszczu.

Środa

Timelapse jak marzenie w trybie video więc tylko 1080P czyli full HD. Inaczej musiałbym ustawiać interwał i “marnować” uderzenia migawki. Na razie odpuszczę dopóki nie będę módł robić JPGów z otwartą migawką ale mój Canon 80D na to nie pozwala. Sprawdzę na starym Canonie 1200D czy może magic lantern w tym pomaga.

Czwartek

W ten dzień stwierdziłem, że kwiaty i rośliny mogą być dobrym tematem. Poniżej zdjęcia tego co udało mi się znaleźć. Do tego zdjęcia kropel na liściach z wykorzystaniem lampy błyskowej bo było bardzo ciemno a lampa miała dodać dodatkowo efekt dramaturgii.

Piątek

Poniższa scena z biura była po prostu epicka. Miałem bardzo duży problem z post produkcją bo po prostu nie wiem do końca co by najlepiej pasowało. Wyszło jak widać poniżej, możecie w komentarzach pisać, która wersja jest waszym zdaniem najlepsza 😉 To, z drugiej strony, zainspirowało mnie do mocniejszych eksperymentów z kolorami i presetami oraz koloryzacją. Następny wpis właśnie o tym.

Podsumowanie

Wyzwanie fotograficzne tydzień z aparatem przede wszystkim nauczyło mnie konsekwencji. To jak szybko zyskamy umiejętności zależy od tego jak szybko zrobimy, obrobimy i przeanalizujemy swoje fotografie. Im więcej pracy włożymy tym szybciej zyskamy doświadczenie i wiedzę o tym jak fotografować. Fakt, że nie zawsze jest łatwo ale zdecydowanie mi z tym dobrze bo wiem, że wykonałem kolejny krok do budowania swojej pewności siebie jako fotograf.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !