Zdjęcia jabłek w artystycznym czarno białym stylu
porady,  czarne zdjęcia,  zdjęcia

Zdjęcia jabłek – polskie owoce

Zdjęcia jabłek to lekcja o wykorzystaniu cienia do minimalistycznej i czarnej fotografii produktowej. Warsztat ze światłocienia. Główny zamysł to ukazanie owoców w nieco odmiennym – majestatycznym stylu. Wszystko to przy wykorzystaniu pojedynczego źródła światła.

Zdjęcia owoców Rembrandta

Styl w jakim malował Rembrandt podkreśla dramaturgię obrazu. Światło przy tego typu obrazach będzie znajdować się około 45 stopni po lewej lub prawej stronie od fotografowanego tematu. Światło może być na tym samym poziomie co owoc albo oświetlać go z góry, również pod kątem około 45 stopni. Tutaj chcemy w zasadzie sfotografować portret jabłka. Chcielibyśmy aby owoce były jak najbardziej matowe. Ważny jest brak refleksów i odbić od połyskującej powierzchni co możemy uzyskać zmiękczając światło oraz odpowiednio obrabiając zdjęcie.

zdjęcia owoców Polskie Złoto jabłko z biedronki 1024x683 - Zdjęcia jabłek - polskie owoce

Co potrzeba ?

Źródło światła jest najważniejsze. Okno, zewnętrzna lampa błyskowa, ta wbudowana w aparat albo nawet latarka owinięta kartką papieru aby łatwiej nadać kierunek światła. Pamiętajmy, że musimy nadać kierunek światłu i je uformować. Czarny karton, albo inny materiał, może być koszulka albo bluza. Warto mieć dodatkowo coś co zmiękczy światło. Możemy odbić światło od białej powierzchni, użyć parasolki albo materiału w formie dyfuzora.

Poniższa fotka robiona telefonem przy wysokim ISO. Czarny ekran dla zwiększenia ceni. Latarka owinięta kartką papieru aby ukierunkować światło. Czarna koszulka bardzo dobrze pochłania światło nie odbijając go. Do tego zostaje oczywiście obróbka zdjęcia. Niskim kosztem możemy uzyskać naprawdę dobre efekty.

Szczerze ten blok jest bardziej szary niż czarny. Równie dobrze, możemy tam położyć drugą czarną koszulkę tylko musimy sprawić aby sięgała wystarczająco wysoko.

P 20200211 154016 768x1024 - Zdjęcia jabłek - polskie owoce

Portret produktowy ?

Wykorzystany obiektyw to standardowy zoom 18-55 mm oraz 90 mm makro. Chodziło o jak najbardziej artystyczne ukazanie owoców w ich pełnym majestacie. Zdjęcia jabłek zostały poddane czarno białej konwersji co pomogło skupić się na temacie zdjęcia zamiast na kolorach. Kolorowe wersje moim zdaniem nie są tak atrakcyjne. Przy zdjęciach w kollorze koloryzacja zdjęć jest tutaj kluczowa.

Zdjęcia jabłek w stylu rembrandta 4 1024x725 - Zdjęcia jabłek - polskie owoce

Zdjęcia polskich jabłek

Poniżej ostateczne zdjęcia jabłek oraz ich czarno białe odpowiedniki. Niskim kosztem można uzyskać naprawdę bardzo wiele. Duży koszt jaki trzeba w to włożyć to czas i nauka tego jak dojść do efektów jakich oczekujemy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia z głębią, Bokeh !